Kilka słów o Muzeum Stomatologii

o muzeumMuzeum Stomatologii to podróż w czasie, która pokazuje jak wyglądały gabinety stomatologiczne i higiena jamy ustnej przed laty. Czy wiecie Państwo kto jest patronem stomatologii? Jak wyglądały instrumenty medyczne w okresie rzymskim? Co było pierwszym materiałem do wypełnień w zębach? Czy narzędzia dentystyczne z okresu międzywojennego znacznie różniły się od współczesnych? I wreszczcie w jakich smakach były proszki do zębów w latach 20-tych ubiegłego wieku?Odpowiedzi na te oraz więcej pytań odnajdą Państwo na naszych wystawach, stronie internetowej oraz fanpagu na Facebooku.
Muzeum Stomatologii zorganizowało liczne wystawy pod nazwą "Urok starego gabinetu dentystycznego" m.in. na Zamku w Baranowie Sandomierskim, Na zamku w Łańcucie, w Pałacu Oborskich w Mielcu , w Ratuszu w Częstochowie, w Muzeum Regionalnym  w Leżajsku, w  Spichlerzu w Gorzowie Wlkp oraz w muzeum w Strzyżowie. W czasie wystaw poświęconych stomatologii prezentujemy eksponaty od Starożytnego Rzymu do okresu PRL. Przedstawiamy historię znanych marek takich jak Colgate, Listerine, Corega, Lacalut.
Organizujemy również cykl wystaw poświęcony historii farmacji pod nazwą "Urok starej apteki" . W zbiorach naszych znajduje się kilka tysięcy eksponatów od XVIII w. do czasów PRL. Wystawę prezentowaliśmy m.in w Baranowie, Mielcu. Nasze eksponaty uczestniczyły w licznych programach telewizyjnych  w TVP Historia, TVP 3 Katowice, TVP Orion i wielu innych.

Mamy też bardzo interesujące zbiory poświęcone historii medycyny. Kilkaset starych urządzeń prezentowaliśmy na  Zamku w Baranowie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy z nami.